Zdravko Čolić Fan Klub Forum

U iščekivanju novog albuma...

Autor Tema: U iščekivanju novog albuma...  (Pročitano 11269 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tanja

• Grupa
Odg: U iščekivanju novog albuma...
« Odgovor #20 poslato: Maj 15, 2013, 12:34:43, CEST »
Ej sto e ubavo da procitam ovde nesto na makedonski, pa ti Sonja iako zievees vo Ljubljana, sekoja cest na poznavanjeto na site BYU jazici  :up:

Baladi ... baladi neka e nesto od Cola :) mada jas gi sakam onie pobrzite :D
Sta da radim, hrabra sam u svemu
Sta da radim, od tebe imam tremu
sve bi tako jednostavno bilo,
kad bi rekla: " Sjescu ti u krilo"

Van mreže Niki

• Administrator
« Odgovor #21 poslato: Maj 16, 2013, 08:57:32, CEST »
Aa kako je nama slatko citati makedonski  :wub:
Ti bi neke kao "Meni niko ne treba" aa?

Sto se mene tice neg bude svasta, samo da izadje novi album  :dance1:
...kad se sjetim da te ludo volim, srce stane pa zaboli, srce stane paa zabolii... :wub:

Van mreže Tanja

• Grupa
« Odgovor #22 poslato: Maj 16, 2013, 10:55:54, CEST »
Vise bi rekla kao "Los glas", "Srce je cudna zvjerka", "Glavo luda" ... itd ;)
Sta da radim, hrabra sam u svemu
Sta da radim, od tebe imam tremu
sve bi tako jednostavno bilo,
kad bi rekla: " Sjescu ti u krilo"

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #23 poslato: Maj 16, 2013, 13:21:42, CEST »
Sto se mene tice neg bude svasta, samo da izadje novi album  :dance1:

Isto tako, postajemo nestrpljivi :gr

Zdravko Čolić snima novi album u Londonu

Miljenik ženske publike, vlasnik mnogih hitova, pjevač predivnog glasa, Zdravko Čolić ovih se dana nalazi u Londonu sa svojim producentima, Nikšom Bratošem i Vojom Aralicom.

U Strongroom studiju u istočnom dijelu Londona, gdje je radio i Robbie Williams, Zdravko Čolić snima svoj 14-ti po redu studijski album.

Trenutno miksaju osam novih pjesama, internzivno rade na prve četiri pjesme, a u prvoj polovici lipnja ponovo odlaze u London snimiti i preostale četiri pjesme. Novi album na tržište izlazi u drugoj polovici rujna.

Zdravko je u potpunosti predan radu na novom albumu, ali ovaj vikend nakratko napušta London kako bi 18. svibnja održao koncert u Portorožu, u Avditoriju.

Gloria.hr - 16.5.'13
A ljubav ko ljubav, jeftina i skupa, ko djecija igracka u mom srcu lupa !!!

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #24 poslato: Maj 17, 2013, 08:53:00, CEST »
Evo ga...

Čola snima u Londonu

U jednom od najboljih studija na svetu, londonskom „Strongrum studiju“, Zdravko Čolić trenutno završava svoj novi album. Čola je u London stigao sa svojim najbližim saradnicima, producentima i aranžerima Vojom Aralicom i Nikšom Bratošem, s kojima će raditi miks osam pesama sledećih deset dana.

(Sorry, but you are not allowed to access the gallery)

U „Strongrum studiju“, koji se nalazi u blizini Springfild parka, u elitnom delu sevrnog Londona, snimaju najpoznatiji britanski i američki muzičari, zvezde kao što su Robi Vilijams, Rufus Vajfurt, „Radiohed“, Erik Klepton, Grejs Džons i drugi.

Ovaj muzički kompleks poseduje četiri velika studija za snimanje, osam studija za remiks i postprodukciju, kao i veliki bar-restoran.

Čolić, Aralica i Bratoš su smešteni u jednom hotelu u blizini studija. Oni su potpuno posvećeni poslu, a u studiju provode po desetak sati dnevno. Čola je protekla tri meseca neprekidno radio na novim pesmama, koje je većinom sam komponovao. Uradio je 12 numera koje će se naći na njegovom 14. po redu studijskom albumu.

Popularni Čola 18. maja završava radnu posetu Londonu i putuje u Portorož u Sloveniju. Tamo ima zakazan koncert u „Akvatoriju“ povodom tradicionalne regate „Marinada“. Svaki posetilac koncerta će uz kupljenu ulaznicu dobiti na poklon DVD sa Čolinim nastupom na Ušću.

Blic

Van mreže :)maja

• Grupa
« Odgovor #25 poslato: Maj 17, 2013, 09:19:33, CEST »
ajde nek me ponovo obraduje za rodjendan  :) :wub:
...pričam anđelima, liče mi na bebe, kako nisam sreo miliju od tebe...

Van mreže jovana

• Grupa
« Odgovor #26 poslato: Maj 17, 2013, 09:26:38, CEST »
*Kao Robi Vilijams: Zdravko Čolić snima novi album u Londonu*

Čola novi, 14. studijski album, radi u "Strongroom" studiju u istočnom delu Londona, gde je radio i popularni Robi Vilijams

Miljenik ženske publike, vlasnik mnogih hitova, pevač Zdravko Čolić nalazi se u Londonu sa svojim producentima Nikšom Bratošem i Vojom Aralicom gde snima novi album.

Čola novi, 14. studijski album, radi u "Strongroom" studiju u istočnom delu Londona, gde je radio i popularni Robi Vilijams.

Trenutno miksaju osam novih pesama, intenzivno rade na prve četiri pesme, a u prvoj polovini juna ponovo odlaze u London da snime i preostale četiri.

Novi album pojaviće se na tržištu u drugoj polovini septembra.

Čolić je u potpunosti predan radu na novom albumu, ali ovaj vikend nakratko napušta London kako bi održao koncert u Portorožu.

Prvi Čolin studijski album "Ti i ja" objavljen je 1975. godine, a zbog pesama kao što su "Vagabund", "Igraš se vatrom", "Loše vino" postao je veoma popularan, pogotovo među devojkama.

Izvor
Kad pogledas me preko ramena ti okom boje dragog kamena :)

Van mreže ♥sonja♥

• Full Member
« Odgovor #27 poslato: Maj 17, 2013, 14:08:02, CEST »
Bas to sam htjela, da napisem, ali si bila ti, emily, brza ;).
Prekjucer su na Dm sat tv u emisiji "Estradne vesti" objavili isto, samo malo skracenu verziju  :)

Van mreže ♥sonja♥

• Full Member
« Odgovor #28 poslato: Maj 17, 2013, 14:35:36, CEST »
Za tebe Tanja  ;), poznavanje na sitei ex-yu jezici nije neka jaka umetnost, prepricana sem, da bi tudi vi mene vse razumeli, ce bi pisala v slovenscini. :)
Kad se pise, onda je to malo teze bez greska, ali kad se cita ili slusa, razumemo sve. Ipak smo Titovi omladinci, haha

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #29 poslato: Jun 12, 2013, 09:10:20, CEST »
Čola iz Londona stigao u Zagreb

Već par dana Zdravko Čolić sa svojim najbližim saradnicima, producentima Nikšom Bratošem i Vojom Aralicom radi u Zagrebu, u studiju Nikše Bratoša, na finalnom miksu i postprodukciji pesama koje će se naći na novom albumu.

- Veoma sam zadovoljan materijalom. Pre par dana smo stigli iz Londona, gde smo za kratko vreme mnogo uradili. Bilo je lepo kao i uvek. Gledao sam film „Veliki Getsbi“. Ja sam voleo staru verziju filma u kojoj je Getsbija glumio Robert Redford, ali veoma mi se dopao i Dikaprio u glavnoj ulozi - rekao nam je Zdravko Čolić.

Pre Zagreba, Čola je sa Aralicom i Bratošem završio veliki posao u londonskom „Strongrum studiju“, gde snimaju najpoznatiji britanski i američki muzičari poput Robija Vilijamsa, „Radiohed“, Erika Kleptona i drugih.

Čola je uradio 12 numera koje će se naći na njegovom 14. po redu studijskom albumu, a koji će se pojaviti u drugoj polovini septembra. Do tada će biti urađene i fotografije za omot, spotovi.

blic.rs

• Grupa
« Odgovor #30 poslato: Jun 12, 2013, 10:00:22, CEST »
aaa jos malo  :dance:

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #31 poslato: Septembar 04, 2013, 09:18:44, CEST »
E ljudi, sitno brojimo do novog albuma...sudeci prema najavama u roku od mjesec dana trebali bi pjevati pjesme sa novog albuma...uzbudjenje raste, jedva cekam  :jej: :ples: :parti: :gitara:

* * *

Novi album Zdravka Čolića krajem septembra

Pevač Zdravko Čolić Čola privodi kraju letni odmor, a već krajem septembra publiku će obradovati novim albumom. Čolu i njegove saradnike očekuje još jedna faza postprodukcije u Londonu.

Na Čolinom četrnaestom studijskom albumu biće uvršteno dvanaest pesama, koje je većinom sam komponovao.

Legendarni pevač i ovog puta okupio provereno dobru autorsku ekipu, kako se može čuti, novi materijal krije brojna iznenađenja.

U maju su već Čola i njegovi dugogodišnji i bliski saradnici Nikša Bratoš i Vojo Aralica radili u studiju "Strongroom". Naredne nedelje Čola stiže u rodno Sarajevo na dodelu nagrade "Isa-beg Ishaković".

28.08.2013. - Kurir

Van mreže Niki

• Administrator
« Odgovor #32 poslato: Septembar 09, 2013, 09:28:36, CEST »
Iii ja, da vidim sta je to spremio :)
...kad se sjetim da te ludo volim, srce stane pa zaboli, srce stane paa zabolii... :wub:

Van mreže ♥sonja♥

• Full Member
« Odgovor #33 poslato: Septembar 17, 2013, 12:24:03, CEST »
bez obzira na to, kakav ce to album biti, i koliko ce se meni pjesme svidjeti, ja jedno znam: da cu do kraja života obožavati taj vokal, tu predivnu boju njegovog glasa  :wub:

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 04, 2013, 09:58:35, CEST »
Zdravko Čolić u Londonu: Spajam soul i sevdalinke

Zdravko Čolić završio je snimanje pesama za novi, četrnaesti album. Sa najbližim saradnicima on trenutno u Londonu, u studiju u kom su radili i čuveni „Bitlsi“, odlučuje o finesama u postprodukciji.

- U Londonu sam sa saradnikom Nikšom Bratošem. Radimo u studiju „Air“ koji je osnovao Džordž Martin, producent “Bitlsa”. I sam sam uvek bio veliki fan “Bitlsa”, pa me rad u ovom studiju dodatno motiviše. Već smo u fazi postprodukcije, tako da smo pri kraju sa radom na albumu - rekao je za „Blic“ Čola, ne krijući da je zadovoljan pesmama i zvukom sa kojim će uskoro pred publiku.

Kako kaže, dugo je radio na novim kompozicijama i pokušao da postavim nove standarde kada je zvuk u pitanju.

- Nisam štedeo i angažovao sam najbolje studijske muzičare, prateće pevače, aranžere i producente. Kada sam počeo da komponujem muziku za ovaj album bio sam inspirisam velikim pesmama soul i pop muzike. To je žanr iz kog sam ja kao pevač ponikao. Obožavam sevdalinke i te neke male doze orijentalno arapskih trilera, pa se i te primese mogu osetiti u novim pesmama - rekao nam je Čola u mini-raportu iz Londona.

On će, odmah po povratku u Srbiju, uraditi prvi spot za predstojeće izdanje, a uskoro će biti gotov i omot novog albuma, koji će realizovati poznati fotograf Nebojša Babić. Pevač će uskoro otkriti s kim je sve sarađivao u spremanju ovog albuma, kao i ko su sve specijalni gosti.

Čola inače planira i turneju i to najpre po Evropi. On će nastupati u Štutgartu (2. novembra), Cirihu (16. novembra), Minhenu (23. novembra) i Beču (7. decembra).

Blic

* * *

NE ŠTEDI: Zdravko Čolić postavlja nove standarde u muzici

Nisam štedeo i angažovao sam najbolje studijske muzičare, prateće pevače, aranžere i producente. Kada sam počeo da komponujem muziku za ovaj CD, bio sam inspirisan velikim pesmama soul i pop muzike, rekao je Čola

Zdravko Čolić, koji u Londonu, u studiju "Air", u kojem su snimali i čuveni “Bitlsi”, završava novi album kaže da želi da postavi nove standarde kada je zvuk u pitanju zbog čega nije štedeo para i angažovao je vrhunske saradnike.

"I sam sam bio veliki fan "Bitlsa", pa me rad u ovom studiju dodatno motiviše. Već smo u fazi postprodukcije, tako da smo pri kraju s radom na albumu. Nisam štedeo i angažovao sam najbolje studijske muzičare, prateće pevače, aranžere i producente. Kada sam počeo da komponujem muziku za ovaj CD, bio sam inspirisan velikim pesmama soul i pop muzike. To je žanr iz kojeg sam ja kao pevač ponikao. Obožavam sevdalinke i te neke male doze orijentalno arapskih trilera, pa se i te primese mogu osetiti u novim pesmama", zaključio je Čola, koji će nakon povratka u Srbiju snimiti i prvi spot sa novog albuma.

Kurir

* * *

ČOLA: Novi album će biti mešavina soula i sevdalinki

Nisam štedeo i angažovao sam najbolje studijske muzičare, prateće pevače, aranžere i producente - kaže popularni pevač koji u Londonu privodi kraju rad na novim pesmama

Zdravko Čolić, koji u Londonu, u studiju “Air”, u kojem su snimali i čuveni “Bitlsi”, završava novi album, za “Blic” kaže da želi da postavi nove standarde kada je zvuk u pitanju zbog čega nije štedeo para i angažovao je vrhunske saradnike.

- I sam sam bio veliki fan “Bitlsa”, pa me rad u ovom studiju dodatno motiviše. Već smo u fazi postprodukcije, tako da smo pri kraju s radom na albumu. Nisam štedeo i angažovao sam najbolje studijske muzičare, prateće pevače, aranžere i producente. Kada sam počeo da komponujem muziku za ovaj CD, bio sam inspirisan velikim pesmama soul i pop muzike. To je žanr iz kojeg sam ja kao pevač ponikao. Obožavam sevdalinke i te neke male doze orijentalno arapskih trilera, pa se i te primese mogu osetiti u novim pesmama – zaključio je Čola, koji će nakon povratka u Srbiju snimiti i prvi spot sa novog albuma.

Telegraf

* * *

Zdravko Čolić postavlja nove standarde: Novi album će biti mešavina soula i sevdalinki

Zdravko Čolić, koji u Londonu, u studiju "Air", u kojem su snimali i čuveni “Bitlsi”, završava novi album kaže da želi da postavi nove standarde kada je zvuk u pitanju zbog čega nije štedeo para i angažovao je vrhunske saradnike.

"I sam sam bio veliki fan "Bitlsa", pa me rad u ovom studiju dodatno motiviše. Već smo u fazi postprodukcije, tako da smo pri kraju s radom na albumu. Nisam štedeo i angažovao sam najbolje studijske muzičare, prateće pevače, aranžere i producente.

Kada sam počeo da komponujem muziku za ovaj CD, bio sam inspirisan velikim pesmama soul i pop muzike. To je žanr iz kojeg sam ja kao pevač ponikao. Obožavam sevdalinke i te neke male doze orijentalno arapskih trilera, pa se i te primese mogu osetiti u novim pesmama", zaključio je Čola, koji će nakon povratka u Srbiju snimiti i prvi spot sa novog albuma.

Autor: M.P.
Izvor: Blic
Foto: ZdravkoČolićFanKlub
  :apl: Bravo Svetplus

Svetplus

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 04, 2013, 14:29:55, CEST »
Zdravko Čolić završio novi album

Obožavam sevdalinke

Zdravko Čolić nakon što je završio snimanje pjesama za novi album,  Londonu radi na postprodukciji materijala.

Kaže da je angažirao najbolje studijske muzičare, te da je stvarajući pjesme bio inspirisan hitovima soula i popa.

- Obožavam sevdalinke i te neke male doze orijentalno arapskih trilera, pa se i te primjese mogu osjetiti u novim pjesmama - rekao nam je Čola za "Blic".

Čola planira i turneju i to najpre po Evropi. On će nastupati u Štutgartu 2. novembra, Cirihu 16. novembra, Minhenu 23. novembra i Beču 7. decembra.

Avaz

Van mreže Niki

• Administrator
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 10, 2013, 19:23:12, CEST »
Jojjj kad bi obradio neku sevdalinku  :dance:

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 11, 2013, 12:43:36, CEST »
Samo neka bude što prije  :jej: nestrpljivi smo

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 16, 2013, 14:26:11, CEST »
Noćas sam sanjala da sam saznala kako će se zvati novi album...još samo kad bi mogla da se sjetim  :zid:

• Grupa
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 16, 2013, 23:48:31, CEST »
@Emily kad se setiš,javi nam  :gr