Zdravko Čolić Fan Klub Forum

Zdravko Čolić u medijima...

Autor Tema: Zdravko Čolić u medijima...  (Pročitano 72148 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
Odg: Zdravko Čolić u medijima...
« Odgovor #880 poslato: Jun 02, 2014, 10:15:19, CEST »
Puls: Zdravko, Toni, Frajle i Nina se bore za nagradu!
/30.05.2014/

U želji da one koji su osvojili srce publike i nagradi Naxi radio će, četvrtu godinu zaredom, dodeliti "Naxi Palmu" - nagradu za najbolju pesmu objavljenu u poslednjih godinu dana

Glasanje je počelo 27. maja putem aplikacije na Facebook strani Naxi radija, a trajaće do 27. juna kada ćemo saznati čiju pesmu su slušaoci najviše voleli u prethodnoj godini.

Dosadašnji dobitnici - Zdravko Čolić, Kiki Lesendrić i Frajle - zadali su "težak domaći zadatak" svim pevačima na ovim prostorima ali se ipak, njih šestoro izdvojilo "u teškoj borbi".

U konkurenciji za ovogodišnju "Naxi palmu" našli su se: Zdravko Čolić ("Što ti dadoh"), Nina Badrić ("Čežnja"), Sergej Ćetković ("Moj svijet"), Severina ("Alcatraz"), Tony Cetinski ("Ko da je sudbina htjela") i Frajle feat. Gramophonedzie ("Pare vole me").

- Pre tri godine moja pesma „Ljubavnici“ je osvojila prvo priznanje za najbolju pesmu po izboru slušalaca „Naxi Palma“. Izuzetno mi je drago što je i numera „Što ti dadoh“, sa mog najnovijeg albuma "Vatra i barut", za kratko vreme već osvojila srca slušalaca i našla se u najužem izboru za najbolju pesmu. Želim da se zahvalim svim slušaocima Naxi radija na glasanju i naravno fanovima, nadam se da nećemo izneveriti njihovo poverenje u našem daljem budućem radu i novim pesmama - istakao je Zdravko Čolić, prvi dobitnik "Naxi palme".

(. . .)

Laskavo priznanje za najbolju pesmu u prethodnoj godini "Naxi palma" svog ponosnog vlasnika pronaći će 27. juna a do tada, posetite Facebook stranu Naxi radija gde je postavljena aplikacija "Naxi Palma 2014" preko koje možete glasati za svoje favorite.

Od 27. maja izaberite pesmu koja je, po vašem mišljenju, obeležila prethodnih godinu dana, a upozoravamo vas, zadatak nije nimalo lak!

Glasajte za svog favorita OVDJE.
A ljubav ko ljubav, jeftina i skupa, ko djecija igracka u mom srcu lupa !!!

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #881 poslato: Jun 18, 2014, 11:55:08, CEST »
Radio Sarajevo: Na Svjetskom navijam za BiH i Hrvatsku
14.06.2014

Zdravko Čolić je održao odličan koncert u Zadru, gradu u kom nije nastupao trideset godina. Za tamošnje medije prokomentarisao je i aktuelno Svjetsko prvenstvo u fudbalu.

''Pa, navijaću za Hrvatsku i BiH. Inače, baš sam nedavno prilikom gostovanja u Zadru pričao sa prijateljima kako nekada kada nismo navijali za naše, onda je to uvijek bio Brazil po nekom našem poimanju fudbala i Argentina. Ovaj put nadam se da će BiH dogurati malo dalje. Žao mi je što i Srbija nije među učesnicama Svjetskog prvenstva. Ali dobro, imamo dva jaka tima, pa navijamo da što više dobace. Svjetsko fudbalsko prvenstvo je centralni događaj koji će zaokupirati sve nas narednih mjesec dana. Ja volim fudbal i kada se prave koncerti gledam da nema neka jaka utakmica baš to veče'', kaže Čola.

Turneju nastavlja sutra koncertom u Zurichu sljedećeg vikenda je u Ljubljani, a ima i ljetne svirke u Budvi, Strumici, Puli.

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #882 poslato: Jun 18, 2014, 12:02:25, CEST »
Vesti-online: Čola navija za "naše" Bosnu i Hrvatsku
13.06.2014

Zdravko Čolić (63) nastavlja promotivnu turneju albuma "Vatra i barut" po dijaspori i regionu, ali će kao veliki zaljubljenik u fudbal netremice pratiti i Svetsko prvenstvo koje je počelo u Brazilu. Kako kaže, žao mu je što Srbija ne igra na Mundijalu, ali i otkriva za koga će navijati.

- Pa, navijaću za Hrvatsku i BiH. Inače, baš sam nedavno prilikom gostovanja u Zadru pričao sa prijateljima kako nekada kada nismo navijali za naše, onda je to uvek bio Brazil po nekom našem poimanju fudbala i Argentina. Ovaj put nadam se da će BiH dogurati malo dalje. Žao mi je što i Srbija nije među učesnicama Svetskog prvenstva. Ali dobro, imamo dva jaka tima, pa navijamo da što više dobace. Svetsko fudbalsko prvenstvo je centralni događaj koji će zaokupirati sve nas narednih mesec dana. Ja volim fudbal i kada se prave koncerti gledam da nema neka jaka utakmica baš to veče - kaže Čola.

Nedavno ste posle tri decenije pauze održali koncert u Zadru?

- Dugo nisam pevao u srednjoj Dalmaciji i možda je nastup u Zadru jedan od najboljih koncerata koji sam imao zadnjih godina, možda i u životu. Energija iz publike bila je neverovatna od prve do poslednje pesme. Došli su ljudi iz tog kraja i osvežili sećanja iz 80-ih godina, ali meni je bilo neverovatno koliko mala deca znaju i pevaju moje pesme. Bio sam u Dubrovniku, Splitu, Puli, pa smo i Zadar ubacili. Lepo je doći tamo gde te vole. Ja kao neki vesnik proleća dođem, a i pionirski je posao bio kad je Zadar u pitanju. Turneju nastavljam sutra koncertom u Cirihu, sledećeg vikenda sam u Ljubljani, a imam i letnje svirke u Budvi, Strumici, Puli.

Pre tri decenije takmičili ste ste na Evrosongu, da li pratite ovu manifestaciju danas i da li biste ponovo učestvovali?

- Ne znam, mene je to prošlo. Evrovizija nije više muzički onakva kakva je nekad bila. Možda, ako bih pevao neku svoju pesmu bez obzira na plasman, mada ne vidim sebe tu. To je šansa za mlade pevače, jednovečernji šou koji se već sutra zaboravlja. Ne verujem da se mogu vratiti vremena iz 70-ih kada su posle festivala ostajali evrovizijski hitovi. A, opet - nikad ne reci nikad.

Šta mislite o brojnim muzičkim takmičenjima mladih pevača kod nas?

- To za nekog jeste dobra prilika da se dokaže, šou program za taj momenat dok se prikazuju. Ako je neko talentovan verovatno će nastaviti dalje, ali bojim se da malo toga ostane kada se spusti zavesa. Gledam te neke ljude, kao što je Danijel Kajmakovski koga sam upoznao u Skoplju. Pošto nema Tošeta, Makedonci možda pokušavaju da naprave pevača koji bi bio regionalno popularan i šire, a opet to zavisi od njihove produkcije. Neko može biti u momentu zanimljiv, ali ne znači da mora opstati, bez obzira na kvalitet pevanja koji mora biti u sinhronizaciji sa tvojom ličnošću i ponašanjem, sa harizmom koja je pevaču neophodna.

Zdravku Čoliću uručeno je priznanje "Vesti", koje je osvojio zahvaljujući glasovima publike i kolega. U kategoriji zabavne muzike on je ubedljivo poneo laskavu titulu najboljeg pevača godine i to po mišljenju kolege i publike, odnosno čitalaca našeg lista. Sa albumom "Vatra i barut" Čola je ponovo pokazao da je bez premca na prostoru bivše Jugoslavije, ali i uvek rado viđen gost širom dijaspore.

- Čast mi je što sam ponovo dobitnik ovog vrednog priznanja "Vesti". Sa novim albumom tek me čekaju koncerti po dijaspori i novo druženje sa mojom publikom širom sveta. Zahvaljujem se svima, kao i dragim kolegama koji su glasali za mene. Svaka nagrada, posebno priznanje "Vesti" za mene predstavlja veliku radost - rekao je Čola.

Ćerke

- Moje ćerke završavaju školu, a sada imam manje vremena za njih. Kad odemo negde i kad sam slobodan onda se malo više družimo. Nedostaju mi često, onda se malo prenem, prikočim i čini mi se kao da su porasle preko noći. Una će na jesen napuniti 13 godina, a Lara 8 godina u avgustu. Starija voli sport, a mlađa ćerka je čini mi se više umetnička duša.

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #883 poslato: Jun 18, 2014, 12:26:54, CEST »
Gloria: Priznanje od dijaspore

U tradicionalnom izboru 'Vesti', najtiražnijeg srpskog lista u dijaspori, u kategoriji zabavne muzike laskavu titulu najboljeg pevača u prošloj godini i ovog puta odneo je Zdravko Čolić.

Pevač je dobio dva priznanja – jedno od kolega, a drugo od čitalaca 'Vesti'.

Sa novim albumom 'Vatra i barut' Čola je ponovo pokazao da je bez premca rado viđen gost na prostoru bivše Jugoslavije, ali i šire.

- Čast mi je što sam ponovo dobitnik ovog vrednog priznanja 'Vesti'. Sa novim albumom tek me čekaju koncerti po rasejanju i novo druženje sa mojom publikom širom sveta. Zahvaljujem se svima, kao i dragim kolegama koji su glasali za mene. Svaka nagrada, posebno priznanje 'Vesti' za mene predstavlja veliku radost - rekao je Zdravko Čolić, koga mnogi smatraju jedinom pravom zvezdom na Balkanu.

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #884 poslato: Oktobar 14, 2014, 12:31:25, CEST »
Svetplus: Zdravko Čolić za Dan zaljubljenih u Osijeku?
26.09.2014.

Prema nezvaničnim informacijama, Zdravko Čolić će 14. februara 2015. godine, na Dan zaljubljenih, održati koncert u Osijeku. Koncert legendarnog izvođača zabavne muzike trebalo bi da bude održan u hali "Gradski vrt", a cene ulaznica za sada nisu poznate, navodi portal SiB.hr. Zdravku Čoliću ovo ne bi bio prvi put da nastupa u Osijeku, budući da je poslednji put pevao Osiječanima 2009. godine, takođe u navedenoj hali.

* * *

Kurir: Radio S proslavio 20 godina postojanja
13.10.2014.

Radio S proslavio je sinoć 20 godina uspešnog poslovanja u Srbiji. Gala zabavu uveličale su brojne ličnosti iz sveta politike, estrade i drugih oblasti. Direktor „S medija tima“ Predrag Anđelković naglasio je da je 20 godina postojanja i slušanosti zapravo uspeh vernih slušalaca, zbog kojih će biti još bolji.

Na svečanoj večeri uživali su Ivica Dačić, Đule Van Gog, Zdravko Čolić, Aleksandra Radović, Goca Tržan, Dejan Pantelić, Kiki Lesendrić. Posebnu pažnju na sebe skrenula je Seka Aleksić, koja je prošetala novu frizuru. Program je vodio Voja Nedeljković, koji je duhovitošću izazivao smeh, i najavio svečanu tortu, koju su presekli čelni ljudi radija sa svojim naslednicima.

Radio S svih ovih godina posluje u sklopu „S medija tima“, u čijem sastavu su radio-stanice Pingvin, Gradski radio, Indeks, kao i S medija portal.

* * *

Kurir: Bilo mi je zadovoljstvo da odem na koncert Dragane Mirković!
13.10.2014.

Pevač Zdravko Čolić zakazao je koncert za 12. decembar u Areni, a kako kaže svaki nastup je za njega novi izazov.

"To je jedna umetnička energija koja se ponovo javlja, veliki izazov", kaže Čola koji je nedavno prisustvovao koncertu pevačice Dragane Mirković, za koju kaže da je jako voli i poštuje.

"Pristojnost je doći na Draganin koncert, pored toga što je jako volim i poštujem, bilo mi je zadovoljstvo", rekao je Čola u emisiji "Exkluziv".

Van mreže Emily

• Administrator
  • Cura iz Zenice
    • Facebook
« Odgovor #885 poslato: Mart 23, 2015, 10:48:45, CET »
bportal: Nakon fenomenalnog koncerta: Popularni Čola prošetao Tuzlom
22.03.2015.

Popularni pop pjevač Zdravko Čolić sinoć je energičnim nastupom u Tuzli obradovao brojne fanove, a nakon koncerta i after partyija koji je ordržan u pivnici „Taverna“, Čola se i danas zadržao u gradu soli.

U društvu Almira Berberovića Brace, vlasnika „Beral Companyija“, koji je bio i organizator koncerta, Čola je u prijepodnevnim satima prošetao ulicama Tuzle, a u jednom od kafića u Baroku svratio je i na jutarnju kafu.

-Sinošnji koncert bio je fenomenalan, što je pokazalo da se Tuzla i ja volimo. Ovo je divan grad-kazao je za Bportal.ba kratko Čola.

U šetnji gradom sa popularnim Sarajlijom, pridružio se i tuzlanski gradonačlenik Jasmin Imamović, te novinar i tv voditelj Mato Đaković.

Šetnja gradom nije prošla neopaženo, a brojni fanovi iskoristili su priliku za slikanje sa omiljenim pjevačem.

Van mreže brankans

• Member
  • *
« Odgovor #886 poslato: Februar 10, 2016, 23:20:53, CET »

kao prvo se izvinjavam sto ovako mozda malo naglo reagujem i to jos sa prvim postom, jeste da sam se uclanila pre koju godinu, redovno citala, pa onda zbog nekih obaveza malo i zanemarila i tako dalje kao sto to u zivotu i biva...........
medjutim pre neki dan dobijem putem mejla obavestenje i link u vezi glasanja na portalu GLAM.HR .....izbor za najglamuroznije osobe regije.....
naravno odem na tu stranicu i glasam, za koga nego za colu i rasirim pricu i saljem linkove svima koje znam a i moja kcerka svojim drugaricama, elem da skratim pricu, porazavajuce je da se na ovom istom forumu koji me je obavestio o tom glasanju nema ni jedno slovo napisano u vezi toga i nema da jedni druge obavestavaju o ishodu glasanja i da se dozvoli da neki mladi makedonac(izvinjavam se sto sam tako napisala) koji se juce pojavio na sceni preuzme vodstvo u glasanju, dajte malo pokazite inicijative i pocnite da sirite pricu sto vise mozete.....

jos jednom moje izvinjenje svima, mozda ste i glasali i sirili, ali ja to nisam nigde mogla da nadjem i procitam, mozda postoji i otvorena tema za to, ni na to nisam naisla, mozda ovo i nije pravo mesto da ovde pisem, ali bolje nisam nasla pa evo ovde sve napisala sto mislim, neznam da li je dozvoljeno da postavim link za glasanje, ja cu ga postaviti, a ako nije dozvoljeno, molim onda moderatore da ga izbrisu...............

http://www.glam.hr/citava-regija-u-borbi-za-titulu-najglamuroznije-osobe/

pozdrav svima :bye:
branka
novi sad

Van mreže Stefan

• Administrator
    • Fan klub
« Odgovor #887 poslato: Februar 12, 2016, 15:03:44, CET »
Hvala na obaveštenju.
Nema razloga da brinete  :zc: će pobediti.  ;)
I wish that I could be in some other time and place
With someone else's soul, someone else's face !

Van mreže brankans

• Member
  • *
« Odgovor #888 poslato: Februar 12, 2016, 21:20:43, CET »
hvala i tebi stefane na odgovoru, ali veruj mi bilo je gusto, posto sam redovno pratila taj portal to je bilo uvak jedan glas gore dole, sad vidim na svu srecu da je razlika dobro povecana, ali ima i komentara na moj post ovde postavljan, kao lobira se na ofic. str, Z.C.,
ja i dalje mislim da forumi, blogovi i slicne virtualne  stranice  poznatih licnosti za to sluze da se ostali clanovi obaveste sta se desava, a to moze svako za svoga izabranog pevaca, glumca i slicno da uradi po svojoj zelji, a posto smo mi ovde na colinoj ofic. str. / forumu onda mislim da je to legitimno sto sam u momentu reagovala i onaj post napisala............... :)

Van mreže Stefan

• Administrator
    • Fan klub
« Odgovor #889 poslato: Februar 12, 2016, 22:06:39, CET »
Gospodjo, ne znam stvarno sta da vam kazem. Odavno smo prestali da se zanimamo sa glasanjima i anketama, eto nekad naleti nesto sto je nekim clanovima 'bitno' pa se mi malo angazujemo i stvari dovedemo na svoje mesto. :)
A sto se tice komentara na nas racun, mozemo samo da citiramo onu narodnu 'Ko gubi, ima pravo da se ljuti' .
Toliko.  :bye:
I wish that I could be in some other time and place
With someone else's soul, someone else's face !

Van mreže brankans

• Member
  • *
« Odgovor #890 poslato: Februar 15, 2016, 22:23:46, CET »
http://www.glam.hr/irena-spirovska-i-zdravko-colic-najglamuroznije-osobe-regije/

Irena Spirovska i Zdravko Čolić najglamuroznije su osobe regije za 2015. godinu.
Visoki kriteriji koji su postavili ogranizatori Izbora naišli su na veliki interes javnosti, te je Izbor za najglamurozniju osobu prerastao u regionalni Izbor.
Našli su se tako na popisu glumci, političari, umjetnici, pjevači i brojni drugi iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Makedonije, Bosne i Hercegovine te Crne Gore ali titulu najglamuroznije osobe uvjerljiivo su glasovima publike osvojili Irena Spirovska i Zdravko Čolić.
Najpoznatije makedonsko lice tv ekrana nije krilo oduševljenje uvjerljivom pobjedom u regiji te po objavi ushićeno zahvalila svima onima koji su svoj glas poklonili upravo njoj dok je miljenih ženske populacije bio ipak malo rječitiji. „ Definitivno znam da se na ovoj tituli trebam zahvaliti svojim brojnim obožavateljicama koje sudeći po ovom izboru imam u cijeloj regiji“, komentirao je popularni Ćola.
Organizatori Izbora vjeruju kako će ovogodišnji nositelji titule, svojom uzornom pojavom u javnosti, poslužiti kao pozitivan primjer cjelokupnom društvu, svojim obožavateljima, ali i svojim kolegama iz društveno javnog života.

Nagradu za životno djelo Toše Proeski preuzeti će tim izdavačke kuće HIT records.
Party Izbora za najglamuroznije osobe i dodjela nagrada najglamuroznijim osobama održati će se u petak, 18.3.2016. u klubu Opera.
godinu.